Erdal Yalçın Kimdir

Erdal Yalçın

MERHABA değerli kitap dostu…

Ben 1975 yılında dünyaya geldim. Küçüklüğümden beri yazmaya hevesim vardı, önce küçük küçük hikayeler makaleler yazmaya başladım. Daha sonra dergi yapıp fotokopiyle çoğaltarak satmaya başladım.

Bundan sonra kendi kendimi daima geliştirmeye çalıştım. Hep ileriye daima ileri baktım. Herkese de bunu öneriyorum. Benim amacım her insanın mutlaka küçük de olsa yapabileceği bir şeyler olduğunu kanıtlamak.

Bak ben sana kendimden söz edeyim… Ben engelli olduğum için hayatımda hiç okula gidemedim ama gitmeyi çok isterdim. Buna rağmen yaşamdan hiç kopmadım. İnsanları ve tüm yaratılan canları çok seviyorum, ömrüm oldukça da seveceğim.

Sevgili kitap dostu sana yaptıklarımı anlatayım. 80’li yıllarda resim yapıyordum, birçok karma resim sergisine katıldım. Daha sonra resim sanatının ilgi görmediğini anladım. Resim çalışmalarıma son noktayı koydum. Ülkemizde resim sanatına pek rağbet olmadığını anladım ve resim yapmayı bıraktım.

Ben 1990 yılında başrollerini duayen oyuncular Fatma Girik ve Halil Ergün ile paylaştığım “Gün Ortasında Karanlık” adlı sinema filminde oynadım. 1995’te de ailevi nedenlerle gittiğim Diyarbakır’da o ilin ikinci engellilerle ilgili derneğini kurdum ve bir süre başkanlığında bulundum. Daha sonra tekrar döndük İstanbul’a. İçimde hep bir kitap çıkartma arzusu vardı. 10 yıl uğraştıktan sonra 2004 senesinde bir sponsor buldum ve ilk kitabımı çıkardım. İlk iki kitabımı sponsor aracılığı ile çıkardım. Üçüncü kitaptan itibaren kendi kitaplarımı satarak kitaplarımı kendim çıkarıyorum.

Bana kitaplarımı alarak ve okuyarak destek olan herkese teşekkür ediyorum…

Bana destek veren öncelikle aile bireylerime, kendileri manevi olarak o kadar büyükler ki benim gözümde bu dünyaya sığmıyorlar ama küçücük kalbime sığıyorlar, ve tüm can dostlarıma daha sonra da sana çok teşekkür ediyorum.

10 Responses to “Erdal Yalçın Kimdir”

 1. koray 29 Mayıs 2017 at 14:02 Permalink

  tebrikler

 2. Bora 19 Temmuz 2018 at 21:19 Permalink

  Büyük insan. Tebrik ediyorum seni.

 3. sedat erden 13 Ağustos 2018 at 23:50 Permalink

  Gönlü büyük adam,bizim gibi engeli olmayanlardan çok daha fazla şu hayattan zevk alabilmen ve bizden çok daha fazla gülebilmen beni çok etkiledi,Allah ailene ve sana uzun ömürler versin,nasipse tüm kitaplarını okumak istiyorum.Bizi kitaplarından mahrum bırakma dostum.saygılar

 4. Buğra 30 Eylül 2018 at 21:41 Permalink

  Yaşama inancımı geri getirdin aziminle güzel insan

 5. Cafer 15 Ekim 2018 at 22:21 Permalink

  Merhaba hocam sizin ile ilgili bir yazı okudum sonra istagram da kendi sayfamda paylaştım paylaştıkça yoruma daha detaylı bilgiler edindim tanışmak istiyorum

 6. Muhammed Efe Türkel 16 Kasım 2018 at 22:07 Permalink

  Kitaplarınızı okudum. Gerçekten çok güzel. Sizi yürekten tebrik ederim.

 7. Sibel 03 Aralık 2018 at 00:27 Permalink

  Sizi bu kadar geç tanidigim için kendime kızıyorum sizden öğrenecek cok şeyimiz var. Umarim en yakin zamanda tanışabiliriz. Saglicakla kalin

 8. Zeynep 25 Aralık 2018 at 20:27 Permalink

  Seni çok seviyorum. Sen azim ve başarmanın kendisisin. Allah inşallah tüm güzel yürekli insanlar gibi senin de yerini cennet yapar. Kitabını okuyorum ve çok beğeniyorum.

 9. halime artukarslan 27 Nisan 2019 at 12:38 Permalink

  Sizin “ey hayat alacağım var senden ” adlı kitabınızı okudum inanılmaz bir kitap tebriklerimi buradan iletiyorum ben bunu kitap fuarında sizden almıştım Atik Valide İ.H.O

 10. Boran 29 Nisan 2019 at 21:47 Permalink

  Daha bugün kitabını aldım Kocaeli kitap fuarından.
  Azimiyle beni mutlu ettin guzel insan

Bir cevap yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Twitter