İki yaşındayken geçirdiği bir hastalık sonucu engelli olan Erdal Yalçın, okuma yazmayı evde annesinden öğrendi. Şiir, öykü, roman gibi farklı alanlarda tam 17 kitap yazdı. Bir Türk yayımcının kitaplarını Almanya’da satmak istemesi Yalçın’ı çok sevindirdi.

BUGÜNE kadar 17 kitap kaleme alan Erdal Yalçın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Basın Yayın Birliği iş birliğinde bu yıl ilki düzenlenen ‘Uluslararası Avrasya Kitap Festivali’nde kitaplarını okuyucuyla buluşturdu. Yalçın, iki yaşında geçirdiği hastalıktan sonra beyin felci olduğunu, okuma yazmayı ise annesinden öğrendiğini anlattı.

Şu anda Atatürk Üniversitesi öğrencisi olan Yalçın, yazmaya olan sevgisini “İnsanları ve yazmayı çok seviyorum. Başka bir iş yapamazdım. Yazmak benim hayat amacım. Yazmak olmasaydı ben çoktan ölmüştüm” sözleriyle anlatıyor.

ALMANYA MUTLULUĞU
Festival sırasında Almanya’da yaşayan bir Türk yayımcıyla tanışan ve yayımcının kitaplarını Almanya’da satacağını söylemesinden dolayısıyla çok mutlu olan Yalçın, daha önce bir filmde Fatma Girik’le rol aldığını hatırlatarak “Kitaplarımı alan bütün okurlara, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hayatımı ve yaşama gayemi onlara borçluyum” dedi.

Uluslararası Avrasya Kitap Festivali, 3 Mart’a kadar yayıncı, yazar ve okurları buluşturmaya devam edecek.

Hürriyet, AA, 01 Mart 2019, Haberin orijial metni için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial