“Ben Engelli Değilim”…

Anadolu Yakası, Adem Giden – 28 Ocak 2014 | Orijinal metin için tıklayınız. 

2,5 yaşında geçirdiği rahatsızlığın ardından tekerlekli sandalyeye mahkum olan Erdal Yalçın, hayata küsmedi. Yaşadıklarını ve anılarını sayfalara döken Yalçın, 10 ayrı kitabıyla kısa sürede geniş kitleye ulaştı.

ErdalYalcinHaber7Engellilerin sesi; “Kimseye muhtaç olmak istemiyorum. Ben kendim geçinirim” diyerek, kitaplarının satışından elde ettiği gelir ile hayatını sürdürüyor. Kartal’dan Kadıköy’e gelen Erdal Yalçın (38), Söğütlüçeşme Metrobüs Durağı yakınlarında kitaplarını satışa sunduğu platformda Kadıköy Life’a konuştu:

“ENGELLİLERİ ANLATIYORUM”…

“Ben 2,5 yaşında geçirdiğim menenjit rahatsızlığı nedeniyle tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda kaldım. Ama bu beni yıldırmadı. 10 kitap yazdım. Kitaplarımda engellileri ve yaşadıkları zorlukları, azimlerini anlatıyorum. Aslında herşey azmetmekten geçiyor. Azmedersen, istersen başarabiliyorsun. Yaşamın güzelliklerini görmek gerekiyor. Ben kendimi engelli görmüyorum, engelli de değilim. Yaşam çok güzel…”

“KİTAPLARIMI SATIYORUM, GEÇİNİYORUM”…

“Kimseye muhtaç kalmak istemem. Kitaplarımı satarak geçimimi sağlıyorum. Eğer hayatta kendi emeğin ile yapabileceğin bir şeyler varsa, çalışmadan kazanmayı istememek lazım. En güzeli çalışarak, hakkınla kazanmak, hakkınla başarmak bence…”

ErdalYalcinHaber8

Yazar Erdal Yalçın

 

Menü
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial