Erdal Yalçın

MERHABA değerli kitap dostu…

Ben 1975 yılında dünyaya geldim. İki yaşında geçirdiğim ateşli hastalık sonucunda beyin gelci geçirdim. Bu hastalık nedeniyle %98 engelliyim.

Küçüklüğümden beri yazmaya hevesim vardı, önce küçük küçük hikayeler makaleler yazmaya başladım. Daha sonra dergi yapıp fotokopiyle çoğaltarak satmaya başladım. Bundan sonra kendi kendimi daima geliştirmeye çalıştım. Hep ileriye daima ileri baktım. Herkese de bunu öneriyorum. Benim amacım her insanın mutlaka küçük de olsa yapabileceği bir şeyler olduğunu kanıtlamak.

Bak ben sana kendimden söz edeyim… Ben engelli olduğum için hayatımda hiç okula gidemedim ama gitmeyi çok isterdim. Buna rağmen yaşamdan hiç kopmadım. İnsanları ve tüm yaratılan canları çok seviyorum, ömrüm oldukça da seveceğim.

Sevgili kitap dostu sana yaptıklarımı anlatayım. 80’li yıllarda resim yapıyordum, birçok karma resim sergisine katıldım. Daha sonra resim sanatının ilgi görmediğini anladım. Resim çalışmalarıma son noktayı koydum. Ülkemizde resim sanatına pek rağbet olmadığını anladım ve resim yapmayı bıraktım.

Ben 1990 yılında başrollerini duayen oyuncular Fatma Girik ve Halil Ergün ile paylaştığım “Gün Ortasında Karanlık” adlı sinema filminde oynadım. 1995’te de ailevi nedenlerle gittiğim Diyarbakır’da o ilin ikinci engellilerle ilgili derneğini kurdum ve bir süre başkanlığında bulundum. Daha sonra tekrar döndük İstanbul’a. İçimde hep bir kitap çıkartma arzusu vardı. 10 yıl uğraştıktan sonra 2004 senesinde bir sponsor buldum ve ilk kitabımı çıkardım. İlk iki kitabımı sponsor aracılığı ile çıkardım. Üçüncü kitaptan itibaren kendi kitaplarımı satarak kitaplarımı kendim çıkarıyorum.

Hiç okula gitmedim. Okuma yazmayı annemin sayesinde öğrendim. Allah önce annemden ve tüm ailemden razı olsun. Onlar bana hiç bir zaman engelli olduğumu hissettirmediler. Hiç okula gitmeden 2017 Erzurum Atatürk Üniversitesi Bilgi Yönetimi’ni kazandım. 2019 yılında ise Anadolu Üniversitesi’ne girdim. Şu anda 2 üniversite okuyorum.

Şimdi üniversite okuyorsam önce annemin ve tüm aile bireylerimin sayesindedir. Onları çok seviyorum, kendileri manevi olarak o kadar büyükler ki benim gözümde, bu dünyaya sığmıyorlar ama küçücük kalbime sığıyorlar. Tüm can dostlarıma daha sonra da kitaplarımı alarak ve okuyarak destek olan sana çok teşekkür ediyorum.

5 Yorum. Yeni Yorum

 • Merhaba Erdal, adim Israel Kastoriano,Tel Avivde oturuyorum.Bir bucuk sene kadar once,Nisantasi mahallesinde tanistik,biraz sohbet ettik ve iki kitabini satin aldim.(Ey hayat… ve Ben taşi delen…).Devamli hafizamdasin,insaniyetin ve duygularindan ayrilmdigindan herhalde.Bugun birkac kitabini daha almak istedim ancak galiba yurt disindan havale biraz daha komplike.Simdilik sana sevgi ve selamimi yolluyorum.

  Cevapla
 • Kendisinin kitaplarını severek okuyorum, Erdal Abi’yi yürekten kutluyorum onu gibi insanlarım varlığı bana yaşama sevinci veriyor…

  Cevapla
 • Emine İzin
  6 Kasım 2021 20:46

  Merhaba Erdal abi, seninle İzmir kitap fuarında tanışmıştık, öğrenci olduğum için indirimli vermiştin kitapları, çok teşekkür ederim. 🙂 Tüm kitaplarını okumayı iple çekiyorum. Sevgiler. 🥰

  Cevapla
 • Umutsuzluğun hayatıma yansıdığı bir anda erdal abiyi buldum.
  Erdal abi bana her felaketten bir fırsat bulmayı öğretti.
  En kısa zamanda kişisel gelişim kitaplarını alacağım
  Teşekkür ederim güzel insan karşıma çıkman çok büyük bir şans oldu benim için

  Cevapla
 • Mehmet Bostan
  20 Mayıs 2022 12:29

  Dogmamis cocugumuza Erdal abinin yazdigi guzel kitaplardan aldik, insallah cocugumuz Erdal abinin ismini duyarak buyuyecek.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial